تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://7barg.vcp.ir


/post/archive/1390/11/3
/post/archive/1390/5/4
/post/archive/1390/5/3
/post/archive/1390/5/2
/post/archive/1390/5/1
/post/archive/1390/4/4
/post/archive/1390/4/3
/post/archive/1390/4/2
/post/archive/1390/4/1
/post/archive/1390/3/4
/post/archive/1390/3/3
/post/archive/1390/3/2
/post/archive/1390/3/1
/post/archive/1390/2/4
/post/archive/1390/2/3
/post/archive/1390/2/2
/post/archive/1390/2/1
/post/archive/1390/1/4
/post/archive/1390/1/3
/post/archive/1390/1/2

در حالیکه تکلیف تسویه حساب مالی فصل قبل تیم والیبال بازرگانی جواهری گنبد تا به الان صورت نگرفته همه جا صحبت از  عقد قرارداد تیم گل گهر سیرجان بازیکنان لیگ برتری گنبدی میشود..! این در حالیست که خلیل آزمون مربی گنبدی گل گهر قصد جمع آوری دوباره گنبدیها، این بار در لیگ دسته اول میباشد. وی پس از جذب "حمید چوگان" به عنوان پاسور  به دنبال عبدالله ناظری و آذر است تا آنها را نیز به سیرجان ببرد. جالب اینجاست این مربی جذب "ادریس داتنشفر"بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی والیبال (الف) زیر نظر خولیو ولاسکو  را نیز در سر میپروراند..! اگر مسئولان گل گهر با دانشفر به توافق مالی برسند این انتقال صورت خواهد گرفت.

روندی که تیم "گیتی پسند" اصفهان ابداع کرد هرگز به نفع والیبال کشور نخواهد بود. آنها با مبالغ نجومی بازیکنان را جذب و انتظار آنان برای عقد قرارداد با تیم ها بالا برده اند. البته تامین مالی و گرفتن دستمزد ورزشکاران حرفه ای مسئله خوبی است. اما اینکه اگر این مبالغ به صورت سرسام آور رشد کند صورت خوشی ندارد. البته در این مورد مربیان لیگ برتری دلخور بودند تا آنجایی که کار به فدراسیون و اعتراض مربیان شاکی به رئیس هم کشیده شده است! این طبیعی است که مبالغ نجومی پیشنهادی مربیان و مدیران آنها به بازیکنانی داده می‌شود که در حد خود بزرگ هستند و تاثیرگذار و به همین دلیل شایسته بررسی پیشنهادهای مختلف و درنهایت منعقد کردن قراردادهایی بزرگ هم هستند. اما به هر حال پول زیاد گرفتن هم حد و اندازه دارد نه اینکه آنقدر از عرف و منطقه خارج شود که داد مربیان را دربیاورد. آنچه مسلم است اینکه در هیچ شرایطی نمیتوان بازار عرضه و تقاضا را محدود کرد. به خصوص در ورزش که بیشترین جاذبهاش برای ورزشکاران پول آن است. اگر غیر از این بود محمد موسوی عراقی، آرش کشاورزی و مجتبی شبان از تیم قهرمان پیکان به طرف داماش کشیده نمیشدند که در لیگ گذشته کاملا دور از انتظار بود. رحمان داودی هم متمایل به تیم تازه از راه رسیده گیتیپسند نمیشد. بهروز عطایی، ناصر شهنازی و پیمان اکبری، از مربیان معترض نسبت به چگونگی نقل و انتقالات این چنینی و شبانه هستند..!

مصطفی کارخانه که هدایت گیتی پسند اصفهان را بر عهده گرفته معتقد است افزایش قراردادها اتفاقی نیست که امسال برای اولین بار شاهد آن هستیم. وی اضافه میکند: با افراط و تفریط مخالفم. اما به هر حال بازیکن اول پول را میشناسد و بیشتر با حساب و کتاب مالی تیمش را انتخاب می‌کند. هر تیمی هم به نسبت اعتبارات خودش برنامهریزی میکند. دنیا، دنیای حرفهای است. افزایش قراردادها سالهای گذشته هم بوده است".

بهتر است فدراسیون و سازمان لیگ والیبال به مانند همتای فوتبالی خود روی روند نقل و انتقالات نظارت داشته باشند البته نه در حد دخالت؛ بلکه با تعیین سقف قرارداد تا حدودی میتوان از رشد و ادامه این روند جلوگیری کرد. چون ادامه روند کنونی نه تنها پشتوانه سازی و بازیکن سازی را به رکود میکشاند بلکه باعث میشود تیم‏هایی که از نظر مالی قدرت بالایی ندارد در تکمیل ترکیبی در حد لیگ برتر به مشکل بربخورند و این در نهایت به بدنه تیم ملی آسیب میزند.