تبلیغات
 ... خوش آمدید

شما تا 25 ثانیه ی دیگر منتقل می شوید

با عرض خسته نباشید به دوستان عزیز ،
از امروز دیگه روی سیستم ایجاد و مدیریت سایت وی سی پنل مطلب مینویسم ،
الان هم در حال انتقال مطالب وبلاگم با كمك سیستم انتقال مطالب وی سی پنل به سایت جدیدم هستم .
شما تا چند لحظه ی دیگه به طور خودکار به سایت جدید وارد می شوید ...
اینم آدرس سایت : http://7barg.vcp.ir


/post/archive/1390/11/3
/post/archive/1390/5/4
/post/archive/1390/5/3
/post/archive/1390/5/2
/post/archive/1390/5/1
/post/archive/1390/4/4
/post/archive/1390/4/3
/post/archive/1390/4/2
/post/archive/1390/4/1
/post/archive/1390/3/4
/post/archive/1390/3/3
/post/archive/1390/3/2
/post/archive/1390/3/1
/post/archive/1390/2/4
/post/archive/1390/2/3
/post/archive/1390/2/2
/post/archive/1390/2/1
/post/archive/1390/1/4
/post/archive/1390/1/3
/post/archive/1390/1/2
عنوان :تعویق چندباره مهلت ثبت‎نام تیم‎های والیبال/ بدعت اشتباه سازمان لیگ
متن :

قاطعیت در تصمیمگیری برای برگزاری منظم مسابقات بدیهی‏ترین انتظار از سازمان لیگ هر رشته‏ای است این در حالی است که سازمان لیگ والیبال با تصمیم‏گیری چندباره برای ثبت‏نام از تیم‏ها عملکردی دور از این انتظار داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سازمان لیگ فدراسیون والیبال بلافاصله پس از پایان رقابتهای فصل گذشته مسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور، 28 مهرماه را به عنوان زمان آغاز فصل جدید این رقابت‌ها تعیین کرد و بر همین اساس زمان مشخصی را برای ثبتنام از تیمهای متقاضی واجد شرایط در نظر گرفت.اداره شدن زیر نظر باشگاه، داشتن مجوز فعالیت از اداره کل تربیت بدنی استانی و در اختیار داشتن یک سالن با ظرفیت حداقل 1500 نفر (به صورت اجاره یا اختصاصی) و ارائه دو فقره چک بابت تضمین برای ادامه فعالیت تا پایان مسابقات و ویژه بازیکنان خارجی (معادل رقم قرارداد آنها) شرایطی بود که سازمان لیگ فدراسیون والیبال برای ثبتنام تیم‏های شرکت کننده در لیگ 90 در نظر گرفت.با تصویب این شرایط اول تا پایان خردادماه به عنوان مهلت تعیین شده برای شرکت کنندگان در رقابتهای لیگ برتر باشگاه‏های کشور در نظر گرفته شد تا تیمهای متقاضی در این فاصله یک ماهه نسبت به ثبتنام رسمی اقدام کنند. از سوی رئیس سازمان لیگ تاکید شده بود که این زمان تمدید نخواهد شد اما چند روز مانده به پایان مهلت و با توجه به اینکه هیچ ثبت نامی نشده بود، این فرصت تا 8 تیرماه تمدید شد.

چهارشنبه گذشته فرصت هشت روزه تمدید شده هم به پایان رسید اما بازهم بدون انجام حتی یک ثبت‌نام از تیم‌های متقاضی؛ البته در مدت یک ماه و هشت روز تعیین شده تیم‌هایی مانند پیکان، سایپا، داماش، باریج اسانس، آلومینیوم المهدی و شهرداری تبریز به طور ضمنی آمادگی خود را برای حضور در مسابقات امسال اعلام کردند و حتی برگه قرارداد هم از فدراسیون گرفته‌اند.گیتی‌پسند، فولادماهان سپاهان و گل‌گهر هم تیم‌هایی هستند که با وجود نداشتن سهمیه برای شرکت در مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند. از طرف مسئولان همه این تیم‌ها اقداماتی هم برای جذب مربی و بازیکن انجام شده اما هیچ یک از آنها طبق آنچه سازمان لیگ تعیین کرده بود، ثبت‌نام خود را انجام نداده‌اند. به همین دلیل سازمان لیگ به تیم‌ها فرصت دوباره‌ای داده تا بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.منوچهر پورحسن، رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: "علت تاخیر تیمها در ثبتنام را نمیدانم. شاید هم هنوز نتوانستهاند شرایط مورد نظر ما برای اعلام آمادگی رسمی را مهیا کنند. به هر حال این روزها تماس‌های زیادی از طرف مسئولان تیمها گرفته میشود و در مورد شرایط لحاظ شده پرس و جو می‏کنند. در حالیکه ما پیش از تعیین مهلت شرایط مورد نظرمان را به همه اعلام کرده بودیم. در هر صورت تا چند روز آینده ثبت نام تیم‌ها انجام می شود".

به گزارش خبرنگار مهر، 20 تیرماه شورای سازمان لیگ فدراسیون والیبال نخستین جلسه رسمی خود در سال جاری و به منظور هماهنگی برگزاری فصل جدید مسابقات برگزار می‌کند. طبق فرصت جدیدی که سازمان لیگ در نظر گرفته تیم‌ها تا یک روز پیش از برگزاری این نشست برای ثبت‌نام رسمی فرصت دارند.در هر حال سازمان لیگ فدراسیون والیبال با تصمیماتی که برای مهلت زمان ثبت‌نام از تیم‌های لیگ برتری اتخاذ کرده و تعویق‌های چند باره‌ای که در پایان این مهلت داشت، بدعت‌گذار کاری تازه‌ای را در روند برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال پایه گذاری کرده است که به نظر می‌رسد این روند با اهداف سازمان لیگ برای برگزاری منظم رقابت‌ها منافات دارد.به هر حال این بدعت عامل غلطی را در تیم‌ها ایجاد می‌کند تا همیشه در زمانی بعد از مهلت در نظرگرفته شده برای انجام کارهای مربوط به حضور در مسابقات باشگاهی اقدام کنند.